TJ MILO Olomouc, z.s.

Hospodář: Petr Petrůj, tel.: 776 203 978

E-mail: petrujp@volny.cz

Web: https://kolovaolomouc.najdetezde.cz/

Cyklistický oddíl byl založen v roce 1956, hlavní činností byla krasojízda, od roku 1962 se součástí stala i kolová. Oddíl kolové je členem Českého svazu cyklistiky. Během svého působení hráči získali celou řadu ocenění a skvělých výsledků.

Shrnutí sportovních výsledků 2017

• Žáci

V roce 2017 jsme postavili dvě družstva žáků do mistrovských soutěží i Českého poháru. Do finálového turnaje Mistrovství ČR se naše dvojice probojovala, hráli ve složení Svozil-Roletzký a skončili na 7. místě. S mládeží jsme objížděli turnaje po ČR, a podívali jsme se do Rakouska a Německa.  Na mezinárodním turnaji v Rakousku jsme obsadili 5. místo, v Německu jsme byli na 7. místě.

• Junioři

Naše juniorské družstvo Otásek / Nitsche přestoupilo v roce 2017 do juniorské kategorie, ve které uspěli hned v prvním roce. Na Mistrovství ČR skončili překvapivě, ale zaslouženě na 4. místě. Další dvě dvojice družstev dorostenců odehrála první kola nominační turnajů pro kvalifikaci na Mistrovství Evropy, ale z těchto předkol jsme dále nepostoupily. Zde jsme narazili na očekávaný velký výkonnostní rozdíl v juniorské kategorii mezi chlapci ve věku 14 a 18 let.

• U23

Tuto kategorii jsme letos neobsadili.

• Muži

V Mistrovství Olomouckého kraje nás zastupovali 3 družstva, naše dvojka vybojovala postup do kvalifikace o 2. ligu, ve které na postup bohužel nedosáhla. První družstvo v kategorii mužů si počínalo v prvních kolech 2. ligy nadějně. V posledním kole ovšem přišel zlom, zřejmě i kvůli prodělanému zranění obou hráčů. Ve velmi vyrovnaném středu tabulky nám nakonec chyběl jediný gól k záchraně. Z druhé ligy jsme po mnoha letech sestoupili. Slabou náplastí bylo vítězství na turnaji v Německém Bayernu a 2. místo v Českého poháru konané v Olomouci.

Tradiční akce oddílu

Každý rok pořádáme mezinárodní turnaj - Velká Cena Olomouce v kategorii ELITE, doplněný o turnaj mládeže a někdy i veteránů. V roce 2017 jsme skončili v kategorii žáků i mužů shodně na 3. místě.

Členská základna a počet členů jednotlivých družstev oddílu v roce 2017

Oddíl má 34 členů, 3 družstva mužů, 1 družstvo veteránů, 3 družstva juniorů a 2 družstva žáků. Zbývající jsou bývalí aktivní členové pomáhající při zajišťování chodu oddílu.

Práce s mládeží

V roce 2017 jsme se snažili objíždět maximum turnajů v kategorii žáků i dorostu po celé ČR. Naši trenérskou skupinu jsme v mládežnické kategorii rozšířili. Letos uspořádáme letní tábor mládeže kolováků branou jako přípravu před Mistrovstvím ČR.

Stanovení úkolů, plánů a vize pro rok 2017

• Chceme nadále podporovat naše nové talenty – žáky, a také trenéry mládeže.
  • Chceme připravit letní soustředění mládeže.
  • V kategorii mužů bychom chtěli postoupit do 2. Ligy ELITE.
  • Uspořádat další cyklistický ples ve Sportcentru Nové Sady a snažit se společnými silami o maximální publicitu kolové v Olomouci a prostřednictvím webových stránek www.kolovaolomouc.najdetezde.cz přinášet aktuality z oddílu kolové.