Hokej

Název klubu: OLH TJ MILO Olomouc

Adresa: Střední Novosadská 48, 779 00 Olomouc

Předseda: Petr Vitásek, tel.: 777 766 899

E-mail: petr.vitas@gmail.com

Historie ledního hokeje na Nových Sadech má bohatou tradici. Kluziště, na němž se hrávaly první zápasy, bylo na slepém korytě řeky Moravy na Nových Sadech. V letech 1934 - 1936 dosáhlo mužstvo největších úspěchů. Utkává se s nejlepšími celky Moravy jako ČSK Vítkovice a SK Královo Pole. Po osvobození byla činnost oddílu obnovena. V roce 1953 se oddíl slučuje s nově založenou místní TJ Spartak Sandrik, kde naši hráči tvořili kádr mužstva. V dalších sezónách pokračují dospělí střídavě v krajském přeboru II. tř. a okresním přeboru. V soutěžích se mužstvo umisťuje na různých stupních tabulky. 

Shrnutí sportovních výsledků v roce 2018/2019

Hokejisté skončili na krásném 3. místě.

Hokejisté se letos dočkali výrazného přílivu mladých hráčů, ale opět také odchodu starších a zkušených harcovníků. Svěží, až agresivní projev dvacetiletých nováčků pozvedl kvalitu hry a předváděl v první čtvrtině dlouhodobé části Okresního přeboru v ledním hokeji kvalitní podívanou. Konečné třetí místo po play off bylo nakonec krásnou tečnou za uplynulou sezonou.

V nové sezóně se od srpna chceme soustředit na sehrání týmu, v němž mladí hráči získávají své zkušenosti a ti starší by jim rádi zase předali ty své.

Cílem je opět umístění na medailových pozicích.