TJ MILO Olomouc, z.s.

Adresa: Střední Novosadská 48, 779 00 Olomouc

Předseda: Ing. Štefan Gibala, tel.: 602 739 859

E-mail: noe-olomouc@volny.cz

Historie ledního hokeje na Nových Sadech má bohatou tradici. Kluziště, na němž se hrávaly první zápasy, bylo na slepém korytě řeky Moravy na Nových Sadech. V letech 1934 - 1936 dosáhlo mužstvo největších úspěchů. Utkává se s nejlepšími celky Moravy jako ČSK Vítkovice a SK Královo Pole. Po osvobození byla činnost oddílu obnovena. V roce 1953 se oddíl slučuje s nově založenou místní TJ Spartak Sandrik, kde naši hráči tvořili kádr mužstva. V dalších sezónách pokračují dospělí střídavě v krajském přeboru II. tř. a okresním přeboru. V soutěžích se mužstvo umisťuje na různých stupních tabulky.

Shrnutí sportovních výsledků v roce 2017/2018

Hokejisté vedli tabulku, ale do finále neprošli.

Hokejisté se letos dočkali výrazného přílivu mladých hráčů, ale opět také odchodu starších a zkušených harcovníků. Svěží, až agresivní projev dvacetiletých nováčků pozvedl kvalitu hry a po první čtvrtině dlouhodobé části Okresního přeboru v ledním hokeji trůnil HC Milo na vedoucím místě tabulky. A o první místo vlastně bojoval až do konce soutěže, v níž se vyrovnal favoritům HC Tršice a Piráti Šternberk, a každého z nich dokázal dvakrát porazit. Konečné třetí místo bylo nakonec mírným zklamáním, protože od vítězství v základní části dělilo Milo po 16 utkáních jen tři body.

Další zklamání přišlo v play-off, kdy se projevila únorová chřipková marodka více na našem týmu než na soupeři a značně oslabené mužstvo po vyrovnaném průběhu podlehlo Tršicím a nyní hraje pouze soutěž o umístění na 3.-5. pozici.

I z důvodů rozsáhlé marodky jsme v letošní sezóně upustili od účasti na mistrovství republiky amatérů.

V nové sezóně se od srpna chceme soustředit na sehrání týmu, v němž mladí hráči získávají své zkušenosti a ti starší by jim rádi zase předali ty své.