TJ MILO Olomouc, z.s.

E-mail: tenismilo@gmail.com

Web: http://www.tkmilo.cz/

Členská základna a počet členů jednotlivých družstev oddílu v r. 2015

V roce 2015 byla základna TK Milo Olomouc tvořena 225 členy.

TK Milo Olomouc měl v r. 2015 zastoupení ve všech kategoriích soutěží družstev ČTS.

• Minitenis: 2 družstva
  • Babytenis: 2 družstva
  • Mladší žactvo: 2 družstva
  • Starší žactvo: 2 družstva
  • Dorost: 1 družstvo
  • Dospělí: 1 družstvo

Shrnutí sportovních výsledků jednotlivých družstev oddílu v uplynulém roce

Družstva „A“ a „B“ v kategorii babytenis

Družstvo „A“ bez ztráty bodu obsadilo 1. místo v Oblastní soutěži 1. tř. sk. C a postupuje do Oblastního přeboru!

Družstvo „B“ skončilo na 6. místě v Oblastní soutěži 2. tř. sk. B

Zatímco v předchozím roce se děti reprezentující náš klub v kategorii babytenis umístily na posledních příčkách, nyní se s ročníkem vzešlým již z naší školičky dostavilo očekávané výrazné zlepšení.

Družstva mladšího žactva „A“ a „B“

Skvělého úspěchu dosáhlo „áčko“ mladšího žactva, které obsadilo 3. místo v LIZE O putovní pohár prezidenta ČTS, tj. v nejvyšší soutěži.

„Béčko" skončilo na 6. místě v Oblastním přeboru sk. B – udržení se v 2. nejvyšší soutěži považujeme rovněž za úspěch.

Družstva „A“ a „B“ staršího žactva

„Áčko“ vybojovalo výborné 2. místo v Oblastním přeboru sk. B

"Béčko" obsadilo 3. místo v Oblastní soutěži 2. tř. sk. B

„Áčku“ staršího žactva sice unikl postup do nejvyšší soutěže o jeden zápas, ale po úspěšném jednání vedení našeho klubu s vedením TK Precheza Přerov budou naši starší žáci hrát v příští roce rovněž nejvyšší soutěž.

Družstvo dorostu

V družstvu dorostu se uplatnila i řada děti spadajících ještě do žákovské kategorie. Výrazným úspěchem je vybojované 1. místo v Oblastním přeboru sk. B, a tedy postup do Ligy Junior Tour.

Družstvo dospělých

Družstvo dospělých si v této sezóně vytáhlo černého Petra a po postupu v předchozí sezoně sestupuje. V příštím roce dostanou příležitost dorostenci a žáci. Více než o celkový výsledek nám půjde o získávání zkušeností.

Práce s mládeží

Tenisová školička

• Tuto sezónu se učilo základům tenisu v naší klubové školičce na 50 dětí.
  • Na trénincích klubové školičky se podíleli: Ivo Paštika, Karel Fuglík, Eva Tomajková, Kateřina Sisková, Libor Přecechtěl, Jan Jonáš a Stanislav Begy

První dubnový týden roku 2015 se konal 1. ročník tenisového kempu v chorvatském Biogradu na moru pro naše mladé závodní hráče.

Letní tenisové kurzy a kempy pro mládež - Pod vedením šéftrenéra klubu Ivo Paštiky proběhlo během prázdninových měsíců několik tenisových kempů pro naše závodní hráče i pro začínající děti, kterých se účastnilo průměrně 20-30 dětí.

Investiční a neinvestiční činnost v uplynulém roce

Obrovskými změnami prošel po mnoha letech areál 2:

• Proveden velký jarní  úklid
  • Revitalizace dvorců č. 10-15 včetně nového oplocení a zavlažovacího systému
  • Zemní úpravy
  • Výstavba tréninkové stěny a dvou minikurtů
  • Výsadba nové zeleně

Tradiční akce oddílu (soustředění, akce pro veřejnost, turnaje)

• úspěšně pokračuje soutěž pro amatérské hráče a hráčky MILO OPEN, kterého se v uplynulém ročníku zúčastnilo 79 mužů a 8 žen.
  • členové VV zorganizovali i řadu dalších menších či větších tenisových turnaj: Milo Retro Cup, Jahodové mixy, Svatováclavský Milo Cup) atd.

Plánovaná investiční a neinvestiční činnost v r. 2016

• Pořízení dvoukurtové nafukovací haly + event. přestavba dvorců 2 a 3 v areále 1 na umělý povrch classic clay.
  • Rekonstrukce chodníků kolem dvorců č. 10-15, rekonstrukce tribun, výsadba nové zeleně a dokončení kultivace části areálu 2

Stanovení úkolů, plánů a vize pro rok 2016

• Vedení klubu bude pokračovat v systému organizovaných tréninků pro závodní hráče (vedle individuálních tréninků hráčů budou opět probíhat tréninky kolektivní a kondiční).
  • Bude pokračovat klubová tenisová školička, proběhne i nový nábor dětí.
  • Uspořádání 3. ročníku turnaje pro vozíčkáře MILO WHEELCHAIR CUP (28. – 29.5.2016.
  • Pokračující kultivace obou areálů
  • Uspořádání tradičních turnajů pro rekreační hráče a celosezónní úspěšné soutěže MILO OPEN.