TJ MILO Olomouc, z.s.

Adresa: Střední Novosadská 48, 779 00 Olomouc

Předseda: Ing. Štefan Gibala, tel.: 602 739 859

E-mail: noe-olomouc@volny.cz

Historie ledního hokeje na Nových Sadech má bohatou tradici. Kluziště, na němž se hrávaly první zápasy, bylo na slepém korytě řeky Moravy na Nových Sadech. V letech 1934 - 1936 dosáhlo mužstvo největších úspěchů. Utkává se s nejlepšími celky Moravy jako ČSK Vítkovice a SK Královo Pole. Po osvobození byla činnost oddílu obnovena. V roce 1953 se oddíl slučuje s nově založenou místní TJ Spartak Sandrik, kde naši hráči tvořili kádr mužstva. V dalších sezónách pokračují dospělí střídavě v krajském přeboru II. tř. a okresním přeboru. V soutěžích se mužstvo umisťuje na různých stupních tabulky.

Shrnutí sportovních výsledků v roce 2015

Hokejisté TJ Milo obhájili třetí místo a stabilizovali tým.

Hokejistům se stejně jako vloni i v letošní sezóně okresní hokejové ligy podařilo navázat na úspěšnou vlnu a znovu vybojovali pohár pro třetí tým soutěže. Podařilo se pokročit v obměně týmu, v němž mladí hráči studentského věku postupně doplňují zkušené hráče nebo je nahrazují v případě ukončení nebo omezení jejich závodní činnosti.

Problémy se složením sestavy lze již považovat za minulost, hráčů bylo v některých případech v nominaci tolik, že se všichni nevešli na soupisku a někteří si museli počkat na příští utkání. Mladíci hrají hokej s vysokým nasazením a v pohybu, starší hráči je doplňují klidem a rozvahou při zakončování.

Na úspěchu se letos opět podíleli tři brankáři, hostující Hienisch z Prostějova a tradiční stabilní opory Chudada a Gibala.

Pokračovaly pravidelné tréninky na olomouckém zimním stadionu, každé úterý se jich účastní široký základ týmu i členové, kteří již nenastupují v soutěži.

Sezóna v dubnu skončí, na tu novou se budeme chystat ve stejném složení a se stejnými cíli jako letos – minimálně obhájit třetí místo v okresní soutěži.