TJ MILO Olomouc, z.s.

Hospodář: Petr Petrůj, tel.: 776 203 978

E-mail: petrujp@volny.cz

Web: http://kolovaolomouc.najdetezde.cz/

Cyklistický oddíl byl založen v roce 1956, hlavní činností byla krasojízda, od roku 1962 se součástí stala i kolová. Oddíl kolové je členem Českého svazu cyklistiky. Během svého působení hráči získali celou řadu ocenění a skvělých výsledků.

Shrnutí sportovních výsledků 2015

Žáci:

V roce 2015 jsme postavili již tři družstva žáků do mistrovských soutěží i Českého poháru.

Ve finále Českého poháru obsadila naše nejlepší dvojice 2. místo. Do finále MČR se naše dvojice z důvodů zranění neprobojovala. S mládeží jsme objížděli turnaje po ČR, a podívali jsme se i do Maďarska a Rakouska. Mezi nejlepší výsledek loňského roku řadíme 2. Místo ve Finále Českého poháru a 1. místo na Mezinárodním otevřeném mistrovství Maďarska.

Junioři:

Naše juniorské družstvo vlivem generační obměny výrazně omládlo, a na úspěchy si musíme dva roky počkat. Naši junioři se zúčastnili i tak několika mezinárodních turnajů, i turnajů po celé ČR. Startovali jsme v mistrovské soutěži jako jedno z nejmladších. Odehráli jsme první kola Českého poháru.

U23:

Naše dvojice Lukáš Vokurka/Filip Váňa dosáhla na Mistrovství republiky v kategorii U23 na stříbrné medaile. Obsadila tak druhé místo jako historicky nejmladší dvojice v této kategorii.

Muži:

V Mistrovství Olomouckého kraje nás zastupovali 3 družstva, naše dvojka vybojovala postup do kvalifikace o 2. ligu, ve které na postup bohužel nedosáhla.

V roce 2014 se TJ Milo Olomouc kvalifikovala do 1. Ligy. Tuto soutěž jsme opustili v osmdesátých letech, po více než třiceti letech jsme se do první ligy vrátili. Úkol byl jediný, udržet tuto soutěž a pokusit se nasbírat co nejvíce zkušeností pro další ročníky. Po posledním kole jsme zůstali na 5místě a setrvali v 1. lize.

Na Velké ceně Olomouce získali naši muži 1. místo. Velkým úspěchem bylo i druhé místo naší mladé dvojice z U23.

Tradiční akce oddílu

Každý rok pořádáme mezinárodní turnaj - Velká Cena Olomouce v kategorii ELITE, doplněný o turnaj mládeže.

Členská základna a počet členů jednotlivých družstev oddílu v roce 2015

Oddíl má 30 členů, 3 družstva mužů, 1 družstvo veteránů, 1 družstvo U23, 1 družstvo juniorů a 4 družstva žáků. Zbývající jsou bývalí aktivní členové pomáhající při zajišťování chodu oddílu.

Práce s mládeží

V roce 2015 jsme se přestěhovali do nově zrekonstruovaného sálu na Nových Sadech. Tento přesun jsme přetavili v budování žákovských družstev, kteří by měli být základnou a odrazovým můstkem pro sběr dalších cenných umístění v národních soutěžích i na mezinárodní scéně.

Dosažené úspěchy, významné události oddílu v uplynulém roce

1.      Místo na otevřeném Mistrovství Maďarska – žáci

2.      Místo na Mistrovství ČR U23

Stanovení úkolů, plánů a vize pro rok 2016

• Chceme nadále podporovat naše nové talenty – žáky, a také trenéry mládeže.
  • Chceme připravit letní soustředění mládeže ve spolupráci se slovenským klubem Kolárovo.
  • Chtěli bychom dosáhnout medailového úspěchu na domácím Mistrovství ČR v kategorii žáků.
  • V kategorii mužů bychom chtěli udržet 1. Ligu ELITE.
  • Další družstvo mužů by mělo bojovat o postup do 2. Ligy
  • Uspořádat cyklistické ples ve Sportcentru Nové Sady a snažit se společnými silami o maximální publicitu kolové v Olomouci a prostřednictvím webových stránek www.kolovaolomouc.najdetezde.cz přinášet aktuality z oddílu kolové.